Textualno izvješće s nogometne utakmice by Mladen Beraković:

...Pregaziću Kapelu, ličku goru zelenu, poljubiću curu garavu...

Orilo se poslije tekme u svlačionici Zadrugara.
Još jedna u nizu pobjeda momaka u zelenom pod sjajnim vodstvom trenera Logarušića.
     No, krenimo redom.
Prekrasno vrijeme izmamilo je na stadion Zvrtak oko 350 navijača koji su došli pogledati
sraz druge i treće momčadi na tablici.
     Trener Logarušić je sve iznenadio ostavivši na klupi dosad standardnog Bošnjakovića,
a prednost u veznom redu je dobio Babić.

U vezi su još Ilijašić Iva i Đurković Tomo,
 na bokovima Puškarčuk i Đurković Stipa, u špicu Perger i Illijašić Toma,
     u obrani Novoselović, Rečić i Mesić, a na golu Stanić.
     Utakmicu počinjemo uraganski s neviđenim presingom na zadnju liniju Kapele.
     U 10 minuti slobodnjak za nas na oko 30 metara iskosa s desne strane.
     Loptu namješta Toma Ilijašić i svi očekuju ubačaj ali njegov egiozam nema      granica
     i umjesto nabačaja on puca direktno u gol i postiže fenomenalan gol za 1:0.
     No ubrzo zatim Stanić reagira loše na jedan bezazleni ubačaj gostiju,
     što ovi koriste i poravnavaju na 1:1.

A onda uraganskih 20 minuta Zadrugara u kojima smo samljeli ekipu Kapele.
     Prvo jednu ubačenu loptu u 16-terac TomaIlijašić zakucava
u donji lijevi golmanov kut i to desnom nogom. 2:1.
     Nedugo zatim trojka Rečić, Ilijašić Iva i Đurković Tomo izvode sjajnu akciju
     koju ovaj posljednji zakucava za 3:1.
     Sjajno izvedeno. Obrana Kapele je tražila je usporeni snimak ali...
     Urnebesnih 20 minuta zaključuje Toma Ilijašić koji prvo iznuđuje jedanaesterac,
 a zatim s laganim podsmjehom na priče,
     da igrač nad kojim je napravljen penal nikad ne treba pucati,
     šalje loptu u mrežu za 4:1.
     Do kraja poluvremena primamo još jedan glupi gol ali mi smo majstori u tome,      zar ne.
U drugom poluvremenu, u igru ulazi Bošnjaković i staje na loptu da lagano utakmicu privedemo kraju.
     Ne igra se ništa posebno, čuvamo rezultat a Kapela nastoji ublažiti poraz.

Pri kraju utakmice, braća Đurković odigravaju sjajnu akciju
a povratnu loptu Dalac rutinski sprema u mrežu za 5:2.
     Do kraja tekme uspjeli smo si dati još jedan autogol, ali nema veze.
     5:3 i slavlje može početi.
Sada smo drugi na tablici i jedini u prvenstvu koji smo osvojili 19 bodova od mogućih 21.